Plusy zastosowania drzwi obrotowych

Pojawienie się drzwi obrotowych zrewolucjonizowało miejską architekturę. Co sprawiło, że wynalazek ten odniósł tak duży sukces? Drzwi obrotowe mają bogatą historię i od dawna zmieniają architekturę obiektów komercyjnych. Jednak niewielu właścicieli firm zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści zapewniają. Dlatego dzisiaj omówimy główne powody, dla których powinieneś rozważyć drzwi obrotowe w swoich budynkach i sklepach.

Jaka jest historia drzwi obrotowych?

Początki wykorzystania drzwi obrotowych sięgają lat 80. XIX wieku. W Niemczech patent został przyznany w 1881 r. H. Bockhackerowi, a w Ameryce w 1888 r. T van Kannel. Dokumenty patentowe opisują cele drzwi obrotowych jako:

  • drzwi działające bez hałasu
  • drzwi minimalizujące ryzyko kolizji między osobami wchodzącymi i wychodzącymi.
  • drzwi ograniczające wpływ pogody na wnętrze budynków.

Możesz pomyśleć, że drzwi obrotowe nie zmieniły się w ciągu ostatnich 100 lat. Jednak wraz ze zmianą świata i rozwojem nauki i technologii, dodatkowe funkcje i technologie zintegrowane z tego typu drzwiami również znacznie ewoluowały. Co dziś ten typ drzwi nam oferuje?

Plusy zastosowania drzwi obrotowych

Pozytywne wrażenie na odwiedzających

Szklane drzwi obrotowe zdecydowanie wywierają wrażenie na każdym, kto wchodzi do budynku. Obrotowe szklane drzwi mogą sprawić, że konstrukcja będzie wydawać się nowoczesna i niezwykle stylowa. Można je również zmieniać, wykorzystując kolory, plakaty i inne zasoby marketingowe, dzięki czemu mogą stać się już od samego wejścia doskonałą reklamą marki.

Szkło to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Możemy więc powiedzieć, że są one inwestycją długoterminową.

Zmniejszenie zużycia energii

Zestaw drzwi obrotowych może pomóc w znacznym obniżeniu kosztów energii, a tym samym rachunków za media. Zamknięte drzwi nie pozwolą przeciągom dostać się do budynku. Dzięki temu łatwo utrzymać temperaturę wewnątrz, bez konieczności stosowania dodatkowych systemów ogrzewania lub chłodzenia, jak przy tradycyjnych modelach drzwi. Szklane drzwi wpuszczają także  więcej światła. Możemy  wówczas potrzebować mniejszej oprawy świetlnej do rozświetlenia holu.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Wielu właścicieli firm zdaje sobie sprawę z niedogodności posiadania drzwi, które pozwalają wejść tylko pojedynczo. Zatłoczone miejsca i nieruchomości komercyjne powinny postawić na drzwi, które poradzą sobie z dużym ruchem. Innymi słowy, obrotowe drzwi pozwalają ludziom szybko i bez kłopotów wyjść.

Łatwość w utrzymaniu dobrego stanu 

Konserwacja elementów konstrukcji budynku jest jednym z głównych problemów właścicieli firm. W końcu nikt nie chce drzwi, które wymagają stałej opieki i uwagi, co zresztą przekłada się na dodatkowe koszty.

Ponieważ drzwi obrotowe opierają się na solidnych szklanych panelach i wytrzymałych materiałach, wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji. Nie tylko to, ale także ich czyszczenie jest łatwe.

Wreszcie, ponieważ nie możesz zatrzasnąć drzwi obrotowych, nie musisz się martwić o naprawę ościeżnic lub klamek, w przeciwieństwie do ich odpowiedników na zawiasach.

Cena wstępna drzwi obrotowych jest warta inwestycji w porównaniu z opłatami za utrzymanie innych drzwi.