Drzwi łukowe wykorzystywane w branży hotelarskiej

Przekraczając próg hotelu, zwykle od razu możemy stwierdzić, czy obiekt ten spełni nasze oczekiwania. A co gdyby tak zachęcać gości do odwiedzin jeszcze przed wejściem? Wbrew pozorom drzwi wejściowe mają niezwykle ogromne znaczenie. Powinny one nie tylko spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa, ale także być wizytówką hotelu. Bez wątpienia takową są drzwi łukowe. Jakie najważniejsze zalety ma ten typ drzwi? Kiedy warto się na nie zdecydować? 

Niepowtarzalny design drzwi łukowych 

Drzwi łukowe to nowoczesne rozwiązanie, które w naszym kraju nadal utożsamiane jest z dużymi, amerykańskimi hotelami. Spotkanie ich w polskich miastach zdecydowanie zapada w pamięci odwiedzających gości i daje poczucie odwiedzenia niezwykle luksusowego miejsca. A oto przecież chodzi w branży hotelarskiej, by nasi goście na długo zapamiętali pobyt w naszym obiekcie. Dodatkowo przeszklone drzwi łukowe wprowadzają więcej światła do holu i znajdującej się w nim recepcji. A jak doskonale wiemy, światło sprawia, że pomieszczenie wygląda na jeszcze większe, niż jest w rzeczywistości. W ofercie producentów drzwi łukowych możemy znaleźć różne modele różniące się między sobą wzornictwem i stylem wykończenia, co pozwala dopasować drzwi łukowe do stylu naszego hotelu. 

Konstrukcja drzwi łukowych

Drzwi łukowe wykorzystywane w branży hotelarskiej
Główną zaletą zakrzywionych drzwi łukowych przesuwnych jest to, że można zmaksymalizować szerokość otwarcia, czyli ilość przestrzeni, przez którą ludzie mogą przejść. W branży hotelarskiej cecha ta jest niezwykle ważna. Szczególnie jeśli nasz obiekt często odwiedzają całe grupy gości. Wówczas nie muszą oni pojedynczo przechodzić przez drzwi. Zmniejsza się również ilość kolizji osób wchodzących i wychodzących z budynku. 

 

Porównując to do drzwi wahadłowych, potrzebne byłyby 2 duże skrzydła drzwiowe, aby uzyskać taki rodzaj otworu, który zresztą zabrałby ogromną ilość przestrzeni. A jak wiadomo, każda wolna przestrzeń w hotelu jest na wagę złota. Tę, którą nie zabierają drzwi łukowe, możemy wykorzystać na banery reklamowe czy dekoracje w postaci kwiatów. 

Doskonała przepustowość

Zaprojektowanie wejścia, które będzie miało dobrą przepustowość i zminimalizuje straty energii z wnętrza budynku, jest doskonałym rozwiązaniem dla obiektów hotelowych. Drzwi obrotowe zawsze będą pierwszym wyborem, jeśli chcemy utrzymać stałą temperaturę wewnętrzną przy kontrolowanym przepływie osób przez wejście. Jednak zakrzywione drzwi przesuwne mogą zminimalizować utratę powietrza dzięki inteligentnemu systemowi blokowania.

 

Wbudowane czujniki systemu śledzą aktywność osób przechodzących przez drzwi. W okresach dużego natężenia ruchu obydwoje drzwi otworzą się jednocześnie, aby umożliwić dobry przepływ. Zamiast ciągłego działania w ten sposób, inteligentny system ryglowania wykryje ciche okresy przepływu ruchu i przekonfiguruje swoją sekwencję otwierania. Oszczędza to ogromne straty energii wewnątrz budynku, a także służy obniżeniu kosztów ogrzewania.

Porównując tę zasadę działania do zestawu drzwi wahadłowych, te drugie będą stale otwierać się i pozostawać otwarte niezależnie od ruchliwych lub cichych okresów, co oznacza duże straty energii i wysokie koszty.